Yapay Zeka ile Lastik Geliştirme Devri Başlıyor 1

Yapay Zeka ile Lastik Geliştirme Devri Başlıyor

Dunlop ve Falken lastiklerinin üreticisi Sumitomo Kauçuk Endüstrisi, yapay zekayı kullanarak; sonuçta daha iyi lastik performansı ve daha düşük aşınma oranları sağlayacak yeni bir analiz sistemi geliştirdi. Sistem, yeni ve eski lastikleri analiz ederek karşılaştırmak için gerçek dünyadaki verileri ve elektron mikroskobu gibi görüntü işleme tekniklerini kullanıyor. Tire Leap AI Analysis, Hokkaido Üniversitesi’nden profesör Miki Haseyama ile birlikte SRI (Sumitomo Kauçuk Endüstrisi) tarafından geliştirildi.   

Lastikler Daha Güvenli Hale Gelecek

Bu verilerin toplanması, bileşikteki değişikliklerin lastik performansını kullanım ömrü boyunca nasıl etkilediğinin, aşınma hızlarının ve daha tutarlı performansın potansiyel faydaları ile ilgili hassas ölçümlerin yapılabileceği anlamına geliyor. Bu analiz sistemi, güvenliği arttırmanın yanı sıra; lastiğin kilometre ömrünü uzatma potansiyeline de sahip  

Performansını Uzun Süre Koruyan Lastikler Üretilecek

SRI Avrupa’nın genel müdürü Dr. Bernd Lowenhaupt: “Yeni Tire Leap AI Analiz teknolojimiz, doğal / sentetik kauçuk polimerler, karbon siyahı veya silika bazlı takviye maddeleri de dâhil olmak üzere çok çeşitli malzemelerden oluşan kauçukları inceleyebilmektedir. Daha sonrasında ise materyaller ve oluşturdukları yapılarla ilgili çoklu dizilim faktörlerini değerlendirmektedir. ‘Akıllı Lastik’ programımızın amaçlarından biri de performansını daha uzun süre koruyan lastikler üretmek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir