Riga’daki MXGP Motokros Yarışlarında Birinci Jasikonis Oldu 1

Riga’daki MXGP Motokros Yarışlarında Birinci Jasikonis Oldu

Arminas Jasikonis, 12 Ağustos’ta FIM Dünya Motokros Şampiyonası Riga Grand Prix’inde Dunlop lastikleri ile mükemmel bir performans sergiledi. Jasikonis, takımı Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing için zorlu zaferi elde etti. Dunlop sürücüleri, Glenn Coldenhoff’un pazar günkü etkileyici Grand Prix zaferinin ardından iyi bir tempoya sahipti. Sürücüler, Letonya’nın Kegums kentinde gerçekleşen MXGP yarışlarında yüksek performans sundu.

Jasikonas İki MXGP Turunda da Yüksek Performans Sundu

Çarşamba günkü MXGP yarışlarının öne çıkan noktası, Jasikonas’ın 2. turda kazandığı zaferdi. Jasikonas, bunun yanı sıra; günün erken saatlerinde ilk yarışta turu en hızlı tamamlayan sürücüydü. Ivo Monticelli (Standing Construct GasGas Factory Racing Takımı), Dunlop Geomax lastiklerinin yüksek çekiş gücü sayesinde ikinci yarışta güçlü bir başlandıç yaptı.

Jasikonis MXGP Şampiyonluk Sıralamasında 4. Sıraya Yükseldi

Riga’da gerçekleşen FIM Dünya Motokros Şampiyonası yarışlarında kayda değer performansa sahip bir diğer Dunlop sürücüsü ise Romain Febvre’ydi. (Monster Energy Kawasaki Racing Takımı) Febvre, zorlu sert kum zeminde birkaç etkileyici sollamadan sonra hızlı ve tutarlı bir şekilde; 13. sıradan 2. sıraya yükseldi. Jasikonis ise galibiyetinden sonra 25 puanla şampiyonluk sıralamasında dördüncülüğe yükseldi. MXGP yarışları, 16 Ağustos Pazar günü yine aynı pistte devam edecek.

Dunlop Dünya Motokros Şampiyonası Sürücülerini Tebrik Etti

Dunlop’un MXGP etkinlik lideri Eddy Seel: “Sürücülerimizin yüksek temposu sayesinde bugün gurur duyduğumuz bir başka sonuç daha aldık.  Arminas’ın galibiyeti onun için çok şey ifade edecek ve bunun bir parçası olduğumuz için mutluyuz. Monticelli’nin Holeshot’unu ve Febvre’in hücumunu da kutluyoruz. Bu sonuçlar, bugün kullanılan Dunlop Geomax MX-33F (ön) ve MX-12 (arka) lastiklerinin yüksek performansının da bir kanıtı.”

Dunlop MXGP Şampiyonları Tarafından Tercih Ediliyor

Dunlop, motosiklet lastikleri ile motor sporlarında başarılı bir geçmişe sahip. Endurance World Championship Racing’de kazanan takımların teknik ortağı olan Dunlop, FIM Moto2 ve Moto3 Dünya Şampiyonası’nın resmi lastik tedarikçisi ve Isle of Man TT tarihindeki en başarılı lastik markası. Dunlop, Dünya Motokros Şampiyonası şampiyonları tarafından tercih edilen bir marka olarak öne çıkıyor.

32 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir