Peter Hickman ve Dunlop Motosiklet Lastikleri İşbirliği Güçleniyor 1

Peter Hickman ve Dunlop Motosiklet Lastikleri İşbirliği Güçleniyor

Beş kez Isle of Man TT galibi olan Peter Hickman, Dunlop Motosiklet Lastikleri Avrupa ile resmi Marka Elçisi rolünü içerecek daha derin bir ilişki kurduğunu duyurdu. Hickman, bunun yanında; hâlihazırda Dunlop’un test lastiği sürücüsü. 34 yaşındaki İngiliz sporcu, Isle of Man TT’de ve Macau ve Ulster Grand Prix gibi diğer zorlu yol yarışlarında başarıya ulaşmasına yardımcı olmak için Dunlop lastiklerini tercih ediyor. 

Peter Hickman Kimdir?

Hickman, ilk TT’sini 2018’de kazandı ve BMW S 1000 RR’nin son turunda 217.989 km / s ile tüm zamanların tur rekorunu kırdı. Ertesi yıl, Ulster Grand Prix rekor kitaplarına adını yazdırdı ve Kuzey İrlanda yol pistini, çarpıcı bir ortalamayla (219.539 km / s) Manx turundan bile daha hızlı hale getirdi. En yüksek hızları ise 322 km / saatin üzerindeydi.

Dunlop Motosiklet Lastikleri Hickman Tarafından Test Ediliyor

Pandemi, hem 2020 hem de 2021’de önemli yol yarışlarının iptal edilmesiyle sonuçlandı ancak Hickman, resmi Dunlop lastik test sürücüsü olarak rolünü sürdürdü. Dunlop pist ve yol lastikleri, Hickman tarafından Mireval’deki test sahası gibi farklı mekanlarda denendi. Bu, İngiliz sporcunun Dunlop hiperspor lastikleri için gelecek serilere tecürbesiyle katkı sağlayabileceğini de gösteriyor.

Peter Hickman Dunlop Marka Elçisi Oluyor

Yeni ortaklık kapsamında Hickman resmi Dunlop marka elçisi oluyor ve Dunlop müşterilerine karantina sonrası etkinliklerde onunla tanışma fırsatı veriliyor. Dunlop Motosiklet Lastikleri Avrupa’nın sosyal medya kanalları da rekor kıran yarışçının performansları ile ilgili heyecan verici ve özel içerikler sunacak. Hayranları, Facebook ve Instagram’da @DunlopMoto’yu takip ederek içeriklere ulaşabilecek. 

Dunlop Motosiklet Lastikleri Yarışlar için İdeal

Hickman: Babam 1970’lerde yarışlara katılırdı ve aynı zamanda bir Dunlop test sürücüsüydü. Dunlop ekibi etrafında büyüdüm ve en iyi sonuçların Dunlop lastikleri ile alınması gayet yerinde bir durum. Yol yarışında hız, hassasiyet ve değişken koşullar; ekstrem koşullarda güvenilebilir ürünlere sahip olmayı gerektiriyor. Bu yüzden Dunlop ile çalışmaktan gurur duyuyorum.

Dunlop Motosiklet Lastikleri Avrupa Pazarlama Müdürü Luca Davide Andreoni şunları söyledi: “Peter bir dizi farklı modelde başarıya ulaştı ve bu engin deneyim, Dunlop için yarış, pist günü ve yolda giden hipersport motosikletler için lastik geliştirirken değerli. Birlikte ilgi çekici sosyal medya içeriği geliştirmek için heyecan verici planlarımız var. Bu, yarış hayranlarını harekete daha da yaklaştıracak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir