Dunlop

Dunlop lastik üretimleri hakkında dünya çapında oldukça çok yeniliğe öncü olabilmiş, her çeşitli hava koşulunda ürünlerinin en fazla performansı verebilmesi üzerine mühim Ar-Ge yatırımları yapmakta olan bir lastik üreticisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Motor sporları konusunda dünya çapında düzenlenmekte olan aktivitelerde en ciddi oyunculara ev sahipliği yapmakta olan Dunlop spor ekibi, firmanın markalaşması ve dünyaca tanınması konusu için çok büyük bir role ve ciddiyete sahiptir.

Asimetrik sırt deseni tercihi ile farkını ortaya koyan Dunlop, bilhassa sıvı temaslı yüzeylerde sağladığı üstün yol tutuşu ve güvenlik imkânı ile fark yaratmaktadır. ayrıca kesintisiz orta dişlerinin sağladığı stabil, enfazla hassasiyetteki lastik tepkimesi sağlaması da sunduğu özellikler içinde mühim olanlardandır. Dunlop çeşitli yol tiplerinde başarılı olabildiğini kanıtlamış bir firmadır. öyle ki üretmekte bulunduğu oto lastik modelleri düz biçimde yollarda sunduğu manevra kabiliyetini ve performansı, virajlı yollarda da göstermeyi başarabilmektedir. Dunlop oto lastikleri başka oto lastik firmalarının üretmekte bulunduğu benzer ebatlı lastiklere nazaran yüzde dört ila yüzde sekiz içinde daha geniş bir ilişki yüzeyine sahiptir ki bu sayede yol tutuşunun stabilitesini ve direksiyon hareketlerine verilen tepkilerin daha hızlı olmasını sağlıyorlar.

Hızlı manevraları güçlü ve güvenli bir şekilde yapabilmenizi verici, önceliği sürüş güvenliği olan Dunlop lastiklerini çok sayıda kuruluş esas lastik seçimi şekilde görülmektedir. Dunlop Sp Sport 01 serisi ile üstün performans meselesinde adını duyurmakla birlikte güvenliğin de ön planda olması sebebiyle araçlarından yüksek sürat bekleyen insanlar için bir öncelikli tercih biçimine gelmiştir. Dunlop Sp Sport Lm 703 ve Dunlop Sport Maxx serileri de bu alanda başarıyı yakalamanın yanı sıra, yenilikçi teknolojileri de barındırabiliyor olmaları itibariyle hızlı araç kullanmayı seven kişilerin gözdeleri durumuna gelmişlerdir.

Bunun yanı dizi geniş yüzeyleri itibarı ile görsel anlamda da zevk toplamakta olan Dunlop oto lastikleri, oldukça çok lüks araçta da güvenli, yüksek performanslı ve görsel başarıyı elde etmekte olan alternatifler olarak tercih edilmektedir. ülkemizde de çok sayıda bayi ve satış ofisine sahip olan Dunlop, bilhassa Nissan benzeri güçlü ve ağır araçlar üretmekte olan kurumlar sebebi ile öncelikli seçim şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir