Dunlop SP Sport Maxx RT2

Dunlop SP Sport Maxx RT2 – Auto Express Değerlendirmesi

Avrupa’nın en prestijlileri arasında yer alan ve İngiltere’nin en çok satan otomobil dergisi olan Auto Express, yaz lastikleri hakkında incelemelerde bulundu. Dunlop SP Sport Maxx RT2 de test edilip değerlendirilen lastikler arasında kendine yer buldu. Dunlop yaz lastiği , ıslak ve kuru zeminlerde sergilediği performans ile takdir edildi.

225/40R18 Dunlop SP Sport Maxx RT2 Test Sonuçları

Dunlop SP Sport Maxx RT2 hem kuru hem ıslak zeminlerde gerçekleştirilen testlerde yüksek performans sergiledi. Manevra kabiliyeti ve kısa fren mesafeleri ile Auto Express uzmanlarının takdirini topladı. Dunlop yaz lastiği , özel asimetrik deseniyle suda kızaklama riskini minimuma indirdiğini hem sığ hem daha derin su birikintilerinin bulunduğu testlerde kanıtladı.

Test Performans Yüzdesi
Kuru Zeminde Manevra Kabiliyeti % 98.80
Kuru Zeminde Fren Performansı% 98.40
Islak Zeminde Manevra Kabiliyeti% 97.60
Islak Zeminde Fren Performansı% 90.80
Islak Zeminde Viraj Performansı% 97.90
Düz Yolda Suda Kızaklama Performansı% 98.90
Dönüşlerde Suda Kızaklama Performansı% 100
Yuvarlanma Direnci% 96.70
Kabin Gürültüsü% 98.00

Dunlop , 1888 yılında İrlanda’da kurulan bir firmadır ve John Body Dunlop pnömatik (hava ile doldurulan) lastiğin mucididir. Firmanın 130 yılı aşkın deneyimi ile geliştirilen Dunlop yaz lastiği desenleri , Türkiye’de AKO Grup bünyesinde üretilmektedir. Bu sayede Dunlop SP Sport Maxx RT2 gibi premium lastik desenleri, daha uygun fiyata tüketicilerle buluşabilmektedir. Aynı zamanda en uygun Dunlop yaz lastiği fiyatları ile online lastik satış platformları üzerinden alışveriş yapma fırsatı bulunmaktadır.

Dunlop SP Sport Maxx RT2 - Auto Express Değerlendirmesi

Dunlop SP Sport Maxx RT2 Yorum

Dunlop SP Sport Maxx RT2 , test sırasında özellikle kuru zemin performansı ile öne çıktı. Auto Express, lastiğin aynı zamanda suda kızaklama ve ıslak zemin testlerinde de yüksek performans sergilediğini söyledi. Dunlop yaz lastiği , derin su birikintilerinin bulunduğu suda kızaklama testinde en yüksek güvenlik seviyesini sağladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir