Dunlop Orijinal Ekipman Lastikleri Nasıl Geliştiriliyor? 1

Dunlop Orijinal Ekipman Lastikleri Nasıl Geliştiriliyor?

Dunlop , üstün performans lastikleri sunmak için, kapsamlı araştırma ve geliştirmenin yanı sıra premium otomobil üreticileri ile yakın işbirliğinin önemini biliyor. Bu nedenle; yeni bir otomobil piyasaya sürülmeden çok önce üreticisinin mühendisleri ve Dunlop lastik teknolojisi geliştirme ekibi, belirli araçlar için gereksinim özelliklerini tanımlamak ve tartışmak için bir araya geliyor. Bu sayede; premium araçlar için Dunlop orijinal ekipman lastikleri sunuluyor.

Dunlop Orijinal Ekipman Lastikleri Yenilik Sağlıyor

Dünya çapında karşılaşılan tüm sürüş koşullarına uygun lastikler geliştirmek için büyük otomobil üreticileriyle yakın işbirliği için Dunlop global lastik geliştirme ekibi Asya ve Avrupa’daki iki ana Araştırma ve Geliştirme Merkezini kullanıyor. Küresel uzmanlıkla birlikte; Hanau, Almanya ve Kobe, Japonya’da faaliyet gösteren merkezlerin lastik endüstrisinde eşsiz bir yeri bulunuyor. Bu Ar-Ge merkezleri sayesinde yenilikçi lastik teknolojisi sağlayan Dunlop SP Sport Maxx gibi yenilikçi ürünler ortaya çıkıyor.

Dunlop Orijinal Ekipman Lastikleri Dünya Markalarına Sunuluyor

Avrupa’daki Hanau Dunlop Geliştirme Merkezi  (DDC-H)  otomotiv endüstrisinin merkezinde yer alıyor ve Dunlop orijinal ekipman lastikleri burada geliştiriliyor. Her yıl ortalama 400 OE ürünü sunuluyor. Ar-Ge departmanındaki özel ekipler , BMW / DC, Audi, GM / OPC, Porsche / VW / Seat / Skoda, Bentley / Aston Martin / Jaguar / Volvo / Saab / Nedcar gibi markalar için spesifik özelliklere sahip lastikler geliştirmek için çalışıyor. Dunlop’un yalnızca kış lastiklerine, Van / SUV / C tipi lastiklere odaklanan uzman ekipleri de bulunuyor. Bu uzmanlık, Dunlop’un Audi, BMW, DaimlerChrysler, Porsche, Opel, VW, Land Rover, Rover, Bentley, Toyota ve Nissan gibi küresel üreticilere Dunlop orijinal ekipman lastikleri sunmasını sağlıyor.

Dunlop’un Lastik Teknolojisi Her Geçen Yıl Gelişiyor

Dunlop’un uzun tarihi boyunca; araştırma geliştirme merkezlerinden çok sayıda icat ve keşif çıktı. Bunlar arasında; 60’larda ortaya koyduğu suda kızaklamaya karşı geliştirilmiş ödüllü lastik teknolojisi , 1970’lerde patlama sonrasında dahi destek sağlayan DSST ve konfor, güvenlik ve sportif performans bir araya getiren 3S teknolojisi yer alıyor. Ar-Ge merkezleri bugün hem sürücüler için yeni ürünler geliştiriyor hem de araçlara en uygun performansı sunan Dunlop orijinal ekipman lastikleri sunuyor.

16 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir