Dunlop Grandtrek AT23 Lastikleri Lexus GX 460 için Seçildi 1

Dunlop Grandtrek AT23 Lastikleri Lexus GX 460 için Seçildi

Toyota, yalnızca Kuzey Amerika’da satışa çıkarılan yedi yolcu kapasiteli 2020 Lexus GX 460 SUV için orijinal ekipman olarak Dunlop Grandtrek AT23’ü seçti. Dört tekerlekten çekişli GX, 6.500 pound (2948.35kg) çekme kapasitesi sağlayan; 301 beygir gücünde, 4.6 litrelik yakıt enjekte edilmiş bir V8 ile çalışıyor. Lexus, bunun yanı sıra; ilk defa “Multi-Terrain Select” özelliğine sahip bir off-road paketi sunuyor. Bu sayede sürücüler, zemin özelliklerine bağlı olarak sürüşü optimize edebiliyor. Lexus GX 460 şu anda satışta; fiyatlar 53.000 $ ‘dan başlıyor.

Dunlop Grandtrek AT23 Sürüş Kalitesini Arttırıyor

Lexus’un açıklamasına göre; GX üzerindeki orijinal ekipman lastikler, 18 x 7.5 inç alüminyum alaşım jantlara monte edilecek ve 265 / 60R18 ebadında olacak. Dunlop lastiklerinin üreticisi Sumitomo Rubber, Grandtrek AT23’ün farklı arazi koşullarıyla başa çıkmak için tasarlanmış “çok yönlü” bir SUV lastiği olduğunu söyledi. All Terrain lastiği olan Dunlop Grandtrek AT23, aynı zamanda asfaltta kullanıma da uygun. Sumitomo, Grandtrek AT23’ün bir Lexus SUV’dan beklenen rafine sürüş deneyimi ve üstün manevra kabiliyetinin elde edilmesine destek olması için seçildiğini söyledi ve Dunlop’un yüksek yakıt tasarrufu sağladığını belirtti. Dunlop Grandtrek AT23, ayrıca yüksek çekiş gücü ve üstün konfor özellikleri ile de öne çıkıyor.

Dunlop Grandtrek AT23 Yüksek Performans ve Konfor Sunuyor

All Terrain lastiği olan Dunlop Grandtrek AT23, farklı koşullarda yüksek çekiş gücüne ve ıslak zeminler için optimize edilmiş performansa sahip. Lastik, karlı ve çamurlu zeminler üzerinde etkin performans sergilediğini gösteren M+S (çamur ve kar) işaretlemesini taşıyor. Çapraz oluk tasarımıyla suyu hızlı bir şekilde tahliye eden Dunlop Grandtrek AT23, ıslak zeminlerde yüksek çekiş gücü sağlıyor. Gürültüyü minimuma indiren tasarıma sahip olan Dunlop Grandtrek AT23, sessiz sürüş özelliğiyle konforu üst seviyeye çıkarıyor.

31 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir