Debica

Son yılların iktisat tabloları incelendiğinde ülke bazlı grafiklerde Polonya’nın son derece istikrarlı ve başarılı bir yükselme arasında bulunduğu gözlemlenebilmektedir. özellikle geçtiğimiz beş yılda önemli ve gözle görülmektedir ilerlemelerin söz konusu bulunduğu bu gelişim süreci bir çok fazla ekonomik alandaki faaliyetlerinin yanı dizi, ülkemize de bilhassa turizm endüstrisi başta olmak üzere pek çok aşırı alanda yansımaktadır.

Polonya’nın bu gelişim süreci içinde ekonomisinde güçlenen ve gelişen isimleri arasında 1937 yılında hizmete hükümetin desteği ile başlamış olan Debica da yer almaktadır. günümüzde üretimini yapmakta olduğu lastiklerin kalitesi sayesinde Polonya’nın bir numaralı oto lastik firması olmayı başaran Debica, dünya çapında bilinmekte olan ve saygı duyulan kuruluşlar içinde yer almaktadır. 1995 yılı Debica’nın başarıları ve tanınırlığı açısından bir dönüm noktası olmuştur. 1995 yılına dek yaptıkları çalışmalarda başarılı olan firmaya Goodyear Tire ve Rubber Company talip olmuş ve şirketin e.99 gibi önemli bir orandaki hisselerini satın almıştır. Elbette bu ortaklık borsa piyasalarında Debica hisselerine tavan yaptırmış, markayı bütün dünyaya duyurmuştur.

Bu ortaklık Debica’ya kalitesini ve ürünlerini bütün dünyaya duyurma ve pazarlama imkanı sağlamakla beraber, firmanın Goodyear’dan aldığı veriler ve Ar-Ge destekleri ile aşırı daha çağdaş bir üretim ağına da sahip olmasını sağlamıştır. çağımızda dünya çapındaki en kaliteli tam çelik kamyon lastiklerini, off road tipi vasıta lastiklerini ve tarım araçlarının lastiklerini üretmekte ve pazarlamakta olan firmanın bu başarısı üretim teknolojilerine duyduğu ilgi ve sahip olduğu deneyimlerden kaynaklanmaktadır. Debica’ya bu denli büyük bir başarı sağlamakta olan büyük vasıta lastikleri firmanın binek otomobil lastikleri sahasında da çeşitli çalışmalar yapmasında büyük rol oynamıştır. bu zamanlarda yoğun şekilde dayanıklı oto lastiklerinin üretimini yapmakta olan Debica, araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde Polonya Bilimler Akademisi Ekonomik Bilimler Enstitüsü’nün desteğini de yanına alarak yenilikçi fikirler ortaya atmaktadır.

memleketimizde de yaygın bir satış ve montaj ağına sahip olan Debica, Goodyear’ın kendisine sunduğu garanti ve servis imkanlarından mantıklı biçimde faydalanmakta ve sunduğu uygun fiyat alternatifi ile bir aşırı firma içinde kendisine has bir çizgide ilerlemektedir. tüm üretimlerini uygun ve kalitesiz işçilik mantığı yürüten çin’in aksine Polonya’da gerçekleştirmekte olan Debica, kaliteye verdiği önemi de bu biçimde vurgulamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir