CV-R Geliyor ve Shell 1 LİTRE YAKITLA 2980 KM 1

CV-R Geliyor ve Shell 1 LİTRE YAKITLA 2980 KM

CV-R Geliyor ve Shell 1 LİTRE YAKITLA 2980 KM 2

Ünlü benzin markası Shell’in, bu sene 9. organize ettiği Shell Eco-marathon, Rotterdam sokaklarında üç gün boyunca devam eden heyecan dolu yarışlarla geçti. Avrupa’nın 24 ülkeden 183 öğrenci takımı 1 litre yakıt yahut 1kWs enerji ile en uzun yolu kat etmek için mücadele etti. talebelerin kendilerinin tasarlayarak ürettiği taşıtlarla gerçekleştirilen yarışlarda 5 rekor kırıldı. Şehir konsepti dalında Fransa’dan Polytech Nantes takımı 1 kWs ile 145.7 kilometre ara aşarak akü beslemeli elektrik kategorisinde yeni bir rekora imza attı. Almanya Offenburg Uygulamalı Bilimler Üniversitesinden Schluchtspecht ekibi ise 1 litre motorin ile 315.4 kilometre yaparak rekoru geliştirdi.

Türkiye’ye Yeni Araç

Pazara sunulduğu 1996 yılından bu güne Türkiye’de ortalama bir pazarlama grafiğine sahip olan Honda CR-V, 4.nesliyle Honda şubelerindeki yerini aldı. 2.0 lt benzinli motor seçeneğine sahip olan yeni CR-V, . nesline göre çok sayıda yeni özelliği müşterilerine sunuyor. Yeni R-V 2.0’ın Lifestyle modeli 95 bin 700, Executive modeli 104 bin 00, Executive Ekstra Güvenlik Paketi ise 111 bin 500 TL’den satışa sunulmakta. Üç kanatlı radyatör ızgarası ve ızgaraya doğru uzanan ön arları, Honda’nın yeni “Y” şekilli yüzünü korumaya devam ederken dikey şekilde konumlandırılan geri farlar ilk nesilden (1995) bu ana alışılmış CR-V imzasını taşıyor. Yeni CR-V’deki şık dokunuşlar arasında yenilenen ön tampon, ön LED gündüz farları ve üç boyutlu tasarımıyla arka LED farları yer alıyor. CR-V’nin kaputunun altındaki üçüncü nesil CR-V’lerde bulunan ve CO2 emisyonları azaltılacak olarak detaylı şekilde tekrar tasarlanan 2.0-litre i-VTEC benzinli motor, 5 vitesli otomatik şanzıman ile birlikte çalışıyor. Yeni CR-V 500 dönemde 155PS güç ve 4300 devirde 192Nm tork üretirken, yapılan iyileştirmelerle ortalama yakıt tüketimi 7.7 lt’ye ve CO2 salınımı a yüzde 7 iyileştirilerek 179 g/km’ye düşürülmüş. Avrupa pazarı için tasarlanan dördüncü nesil CR-V, İngiltere Swindon’daki tesislerde üretilecek.

Outback’e Dizel Otomatik Seçeneği Subaru Outback, makyajlanan yüzü ve dizel otomatik seçeneğiyle satışa sunuldu. Outback’in ön görünümünde bazı farklılıklar fark ediliyor. Yeni model, daha şık bir ön ızgara dizaynı, daha büyük sis farları, yeni ön farlar ve yeniden tasarlanmış bir ön tampona sahip. Outback teki en önemli yenilik ise hiç kuşkusuz 6 ileri lineartronic şanzımanı ile artık Boxer Dizel motor seçeneğinde otomatik vitesli bir alternatife kavuşuyor olması. Dizel Outback bundan sonra, Subaru vazgeçilmezi olan simetrik dört tekerlekten çekişli AWD teknolojisi le beraber uyum arasında çalışan 2.0 litrelik turbo dizel Boxer otor’a sahip oldu. 3600 devir/dak.’da 150 hp güç üreten Outback, arşılıklı – Yatay yerleştirilmiş 4 silindirli 2.0 litre turbo dizel motoru sayesinde, düşük çağlerden itibaren tork üretme niteliği le pratik kullanım ve zarif bir hızlanma hissi uyandırmakta. 350 Nm’lik torkunu 1600-2400 dd aralığında sunan Outback, bu sayede düşük çağlerde sağladığı en iyi güç ile kolayca yol alabiliyor. Dizel otomatik Outback, 2.5 litrelik benzinli otomatik versiyonu ile 2 litre dizel manüel şanzımanlı versiyonun ortasına, 129 bin 949 TL’ lik bir fiyat düzeyleri ile oturuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir