Continental

Dünya çapında meslek disiplini dendiğinde Almanya akla gelen ilk isimdir. Bu disiplin yardımı ile üretim tesislerinde ve hizmet sektöründe başarısını aleni ortaya koyan Almanya, çok sayıda ticari alanda başarıyı da yakalamıştır. Continental ise bu disiplinin üretim ve satış-uygulama alanlarında benimsenerek profesyonelliğin ve kalitenin dünya çapında yakalandığı lastik üretim markası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Günümüzün en büyük otomobil üreticileri sebebi ile da kabul gören bir konudur Continental lastiklerinin nitelik konusundaki başarısı. Bu üreticilerin birçoğu en gözde modellerinde araçlarının aerodinamiğine müsait olarak varsayılan lastik tercihi şekilde Continental’i seçmektedir. memleketimizde bilinçsizlikten ötürü yapılmakta olan bir yanlış bulunmaktadır ki bu da tam olarak varsayılan oto lastiklerinin hesaplı olması itibariyle seçildiğinin düşünülmesidir. zamanımızda ayrı iki firmanın, aynı ebatlardaki lastiklerinde dahi model ve özellik farklılıkları gözlemlenmektedir ki bu farklılıklar doğrudan vasıtaların ağırlık ve alternatifleri hakkında konulardan etkilenmektedir. nedeni ise lastik seçimi hadi şu marka olsun diyerek yapılan bir seçim değil, araç üretilirken tabi tutulduğu testler sonucunda maksimum performansı verebilen markanın seçilmesiyle yapılıyor.

Continental lastkileri geniş bir ürün yelpazesine sahip olmakla birlikte lastik fiyatları ülke ve şehir bazında değişiklik gösterebilmektedir. Mevsimlik lastikler olan kış lastikleri ve yaz lastiklerinin satış fiyatları, dört mevsim kullanıma olanak tanıyan ve daha çok Akdeniz ve Ege kıyılarındaki şehirlere hitap etmekte olan lastik tiplerinden daha uygundur.

üretim ağı boyunca türlü özelliklerle donatılmakta olan Continental lastikleri, dünya çapında başarıları ile ünlenmişlerdir. Continental Premium Contact serisinin yüksek performansında en büyük katkı payı vasıta hızlandıkça daralma ve yavaşladıkça genişleme özelliği göstererek manevra kabiliyeti artışı ve tepkime süresi kısalığı sağlama özelliklerine aittir. Continental lastik fiyatları uygun olmasına rağmen bazen zaman daha da ucuzunu ararsınız ki böyle durumlar ilk etapta aile ekonominiz için mantıklı görünse de uzun vadeli ve güvenliğin ön planda olduğu bir kazanç sürecini göz önünde bulundurduğunuz zaman ne yazık ki göze alınmaması gereken bir risk olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu durumun en kolay örneği üretici şirketlerin aracınızın azami performansı ve en güvenli sürüşü sunabilmesi için Continental’i seçmiş olması durumunda sonraki beş yıllık süreçte anormal durumlar dışında lastiklerinizden yana herhangi bir problem yaşanmayacağını belirtebiliyor olmalarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir