Coker Dunlop Sport Classic’i Portföyüne Ekledi 1

Coker Dunlop Sport Classic’i Portföyüne Ekledi

Coker Tires, lastik portföyüne Dunlop Sport Classic radyal lastikleri ekledi. Coker Tires, klasik otomobil sahipleri için üretilen vintage lastikleri tüketiciler ile buluşturan bir firma olma özelliği taşıyor. Dunlop Sport Classic, 1950’lerden 1980’lere kadar uzanan döneme ait klasik arabalar için geliştirildi. Coker Tires, bu dönemde üretilen Avrupa tarzı spor vintage arabalar ve bazı klasik Amerikan muscle arabalarının sahipleri için lastik portföyüne Dunlop Sport Classic radyalleri ekledi.

Dunlop Sport Classic 15 Ebatta Üretiliyor

Dunlop Sport Classic ürün yelpazesi, 13, 14 ve 15 inç çaplı jantlar için 15 ayrı ebada sahip. Serideki lastiklerin yanak kesit oranları 60-80 arasında; taban genişlikleri ise 155 mm ila 215 mm arasında değişiyor. Klasik arabalar için üretilen lastik, yüksek teknoloji ile klasik görünümü bir arada sunuyor. Sağlam karkası ile direksiyon hareketlerine hızlı tepki sağlayan lastikler, klasik otomobil sahipleri için sürüş keyfi sağlıyor.

Dunlop Yüksek Performans Sunuyor

Coker, Dunlop Sport Classic lastik ebatlarının Jaguar XK-E, Aston Martin, Austin Healey ve diğer Avrupa spor otomobilleri için uygun olduğunu belirtti. Dunlop’un yarış uzmanlığından yararlanan Coker Tire, Sport Classic lastiklerinin hıza ve harekete hazır olduğunu söyledi. Lastikler, klasik otomobil tutkunları için özel olarak geliştirildi. Dunlop Sport Classic lastikleri, 50’li yıllardan 80’li yıllara kadar olan dönemde üretilen klasik arabalar ile uyum sağlıyor.

Lastikler Klasik Arabalar için Optimize Edildi

Goodyear, vintage sektörü de dâhil olmak üzere dünyanın birçok yerinde Dunlop markasının haklarına sahip. Firma, 2017 yılında klasik otomobil sürücülerinin ihtiyaçlarını karşılamak için Sport Classic serisini piyasaya sürdü. Lastiklerin tasarımı ve performansı 1960’lı, 70’li ve 80’li yıllara ait yüksek performanslı klasik arabalar için optimize edildi.

15 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir