2016 Model Audi R8 1

2016 Model Audi R8

80 yılın üzerinde bir tecrübeye sahip Alman markası Audi, her sene çıkardığı yeni modellerle görenleri büyülemeye devam ediyor. 90’lı yılların ortalarına doğru yaşlılara hitap eden bir araç olmaktan çıkıp araçlarını son teknoloji donanımlarla pekiştiren ve makyajlayan Audi firması R8 modeliyle de otomobil severlerin dikkatini çekmeyi başardı. 10 silindirli motora sahip R8 modeli, en çok motorunun gücüyle tanınıyor. Tarihi 2007 yılına dayanan 2016 Model Audi R8, geçmişten günümüze kendini hem donanımsal bazda hem de teknik ölçüde yenileyerek yollarda yerini almaya devam ediyor. Piyasaya ilk olarak Coupe olarak sürülen R8 2013 yılında yapılan geliştirmeler sonucu markanın en çok tercih edilen modellerinden biri haline gelmiş.

İlk olarak Cenevre Otomobil Fuar’ında tanıtılan 2016 model Audi R8 de sürücüye en rahat ve güvenli şekilde yolculuk sağlamaya yönelik her detaya yer verilmiş …10 silindirli motora sahip bu aracın en büyük rakipleri ise Aston Martin ve V8 Vantage olarak değerlendiriliyor. R8 modelini diğer spor araçlardan farklı kılan birçok özellik bulunuyor. Bunlardan biri de 5.2 litrelik V10 motora sahip olması. Spor araçlarda en çok aranan özellik en kısa sürede hızlanabilmesi ve maksimum hız limitinin yüksek tutulması. 2016 Model Audi R8 ‘de bu nitelikler de en iyi derecede karşılanmış. Piyasada bulunan çoğu aracın maksimum hız limiti 250 km/sa iken son model R8’in hız limiti 330km/sa’ye kadar çıkabiliyor. Dünyanın en eski spor otomobil yarışmalarından biri olan Le Mans’ın24 saati (24 Hours of Le Mans) yarışlarını beş kez kazanan yarış otomobili olarak da bilinen R8’in, 0-100 kilometre hıza ulaşması 3.2 saniye kadar az bir zaman alıyor. Bu da onun diğer spor arabalardan farklı ve daha hızlı bir otomobil olmasını sağlıyor.

2016 Model Audi R8 2

4 çeker olan 610 beygir gücündeki 2016 Model Audi R8 yaklaşık olarak 1555 kilogram ağırlığında. Kişiye özel olarak ayarlanabilen direksiyonuyla sürücünün kalbinde taht kuran bu araç sürücülerine aynı zamanda konfor modu, otomatik mod, dinamik ve kişisel mod olmak üzere 4 ayrı sürüş seçeneği de sunuyor. Otomatik moda alındığı zaman yakıt tasarrufu en üst raddeye çıkıyor ve böylelikle de kullanıcısının cebini de yormamış oluyor.